سیستم علامت تجاری بین المللی – مادرید

سیستم مادرید یک راه حل آسان و مقرون به صرفه برای ثبت و مدیریت علامت تجاری جهانی میباشد. شما میبایست یک درخواست را پرونده سازی کرده و برای اعمال درخواست در بیشتر از 122 کشور مقداری هزینه پرداخت کنید. همچنین میتوانید از طریق یک سیستم متمرکز، علامت تجاری جهانی خود را اصلاح، تجدید و یا گسترش دهید. امتیاز سیستم مادرید در این است که با ارائه یک فرم اظهارنامه بینالمللی، قادر خواهید بود در 73 کشور طرف قرارداد یا تعدادی از آنها که بسته به انتخاب خود شما میباشد، از علامت تجاری خود حمایت کنید. سیستم مادرید درخواست شما را به کشورهای مربوطه ارسال میکند و دولتها در صورت تایید علامت تجاری شما با مقررات و منافع ملی خود، از علامت تجاری شما به مدت 20 سال حمایت میکنند. این بدین معنی میباشد که شما دیگر نیاز به ثبت نام در هر کشور به صورت جداگانه ندارید.

مدارک لازم جهت ثبت نام برند بین المللی مادرید

 

1- یک نامه درخواست به اداره ثبت علائم تجاری که میتواند به زبان انگلیسی، فرانسوی یا اسپانیایی باشد، به همراه ذکر اسامی کشورهای مورد تقاضا

2- معرفی نامه با سربرگ شرکت به همراه امضاء مدیران و صاحبان حق امضاء همراه با مهر شرکت برای اشخاص حقوقی و در صورت مراجعه وکیل رسمی، ارائه وکالتنامه دادگستری ضروری میباشد.

3- کپی برابر اصل شناسنامه و کارت ملی مدیران و صاحبان حق امضاء شرکت به همراه روزنامه تاسیس و آخرین تغییرات شرکت برای درخواست اشخاص حقوقی و کپی برابر اصل شناسنامه و کارت ملی برای اشخاص حقیقی

4- اظهارنامه یا اصل یا کپی برابر اصل گواهی ثبت علامت تجاری در ایران

5- تکمیل فرم مخصوص لاتین بعد از انتخاب کشورهای مورد نظر متقاضی

6- برگه محاسبه هزینهها به همراه مهر و امضای متقاضی

7- دریافت معرفی نامه از اداره جهت مراجعه به بانک ملی و ارائه رسید مربوط به پرداخت هزینه بررسی اظهارنامه ثبت بینالمللی

علاوه بر این باید فرمهای مربوط به ثبت برند تکمیل شوند و هزینه پرداختی بایستی به فرانک سوییس باشد، که این هزینه به تعداد کشورهای مورد درخواست شما جهت حمایت از برند بستگی دارد.

 

مرحله اول:


 

تحقیق قبل از پرونده سازی

تحقیق قبل از پرونده سازی: شما باید قبل از پرونده سازی در مورد علامت تجاری خود تحقیق کنید تا علائم مشابه یا همسان را که در هدف تجارت شما وجود دارند، بیابید. در جهت این امر هلدینگ ملاصدرا به شما کمک خواهد کرد تا قبل از ارسال درخواستتان به این مهم برسید و علامت تجاری خود را به ثبت برسانید.

مرحله دوم:


 

پرونده سازی یک درخواست بین المللی

پرونده سازی یک درخواست بینالمللی: برای این منظور شما باید برای یک علامت در دفتر IP کشور خود ثبت نام کرده باشید. شما باید یاد بگیرید که از توانایی خود برای استفاده از سیستم مادرید بهره گیرید و اینکه چطور فرم درخواست خود را پر کنید. مقدار هزینه لازم را برآورد کنید و موقعیت درخواستتان را از روند بررسی بسنجید.

مرحله سوم


 

نظارت بر ثبت یا درخواست بین الملل

نظارت بر ثبت نام یا درخواست بینالمللی: هنگامی که شما یک درخواست بینالمللی را با دفتر علامت تجاری کشور خود آماده کردید، این درخواست گواهی خواهد شد و برای بررسی بیشتر به وایپو فرستاده میشود. شما باید بیشتر مراحل پروسه ثبت نام بینالملل را یاد بگیرید و با اسنادی که ممکن است در طول رویه ثبت نام دریافت کنید، آشنا شوید.

 

مرحلــــه چهارم


 

مدیریت ثبت علامت تجاریتان

مدیریت ثبت نام علامت تجاری شما: شما میتوانید به راحتی ثبت نام علامت تجاری بینالمللی خود را از طریق سیستم مرکزی مدیریت کنید. شما همچنین باید نحوه تجدید یا لغو، گسترش دامنه حفاظت جغرافیایی، انتقال مالکیت یا تعیین نماینده را فرا گیرید. علاوه بر این بایستی در مورد فرمهای لازم برای سوالات خود اطلاعات کسب کنید.

داشتن مهارت و تخصص حقوقی به ویژه در موضوعات قانونی و حقوقی یکی از ملزومات ثبت برند میباشد. وکلای متبحر هلدینگ ملاصدرا با توجه به تجربیات خود در زمینه ثبت برند بینالمللی، هرآنچه را که لازم باشد بدانید در اختیار شما قرار میدهند. بنابراین برای سهولت در ثبت جهانی برند خود با وکلای مجرب موسسه ملاصدرا تماس بگیرید.