ثبت برند

اخذ گواهینامه ثبت برند یا همان «برند» یک سند معتبر با مزایای مختلف برای کسی است که آن را از اداره کل مالکیت صنعتی دریافت می کند.
هر تولید کننده و صاحب شغلی برای محصولات خود باید نامی انتخاب کند که مشتریان برای خرید و شناخت محصول بدنبال نام تجاری محصول باشند.

نکاتی درباره ثبت برند

قبل از ثبت برند باید نکاتی کلیدی و اساسی را بدانید

نکته 1

نشان تجاری یا همان لوگو باید در بردارنده و نشان دهنده ویژگی های محصول باشد و از طرح و رنگ و نقش های ساده ، قابل فهم و زیرکانه در آن استفاده شده باشد.

نکته 2

نکته 2 : نام اسامی مشهور قابل ثبت نمی باشد.

نکته 3

ثبت آرم و برند تجاری انتخابی که %50 مشابه یک برند دیگر باشد ممکن نیست .

نکته 4

نام مناطق جغرافیایی قابل ثبت نمی باشد.

به راحتی با ما در ارتباط باشید

کارشناسان ما به صورت رایگان آماده ی مشاوردهی به شما عزیزان هستند فقط کافیه با ما تماس بگیرید

اظهار نامه ثبت برند تجاری

شما برای ثبت برند می باست اظهار نامه ثبت علامت و نام های تجاری را تکمیل نمایید. متن اظهار نامه را می توانید از لینک پایین دانلود نمایید و اقدام به تکمیل آن نمایید. چنانچه از مشتریان صدراثبت هستید مشاوران ما به شما در این زمینه کمک خواهند کرد.

طبقه بندی بین المللی ثبت برند

برای ثبت علامت تجاری خود می بایست ابتدا طبقه ای که می خواهید برند را در آن ثبت کنید را مشخص نمایید. برای آشنایی با طبقه بندی برند از لینک زیر استفاده نمایید.

اطلاعات بیشتر...

اصل و اساس شروع هر فعالیت یا تولید انتخاب نام تجاری و ثبت برند تجاری آن برای جلوگیری از کپی برداری سایرین می باشد.امروزه صاحبان همه ی مشاغل برند خود را به ثبت رسانده اند و شاید به فکر ثبت برند دوم یا سوم و…. برای محصولات خود باشند.

ثبت برند در تمامی رشته های مشاغل مختلف با کالاهای متفاوت در زمینه های بازرگانی، تولیدی، فروشگاهی و خدمات قابل اخذ می باشد که می تواند به طور مستقیم بر روی کالای قابل عرضه اعتبار بخشی کند و انحصار و حمایت دولت را در پشتیبانی از صاحب برند را به همراه دارد.در صورت ثبت نام تجاری در صنف خود می توانید انحصار را در اختیار خود گرفته و اجازه استفاده و کپی برداری را از رقبای خود بگیرید.

وقتی برندها دارای ارزش مالی می شوند که نکات مختلفی روی آنها انجام شود. مثلا نوع انتخاب اسم برای هر صنف متفاوت می باشد و یا فارسی و یا لاتین بودن آن، و یا نوع کالاهایی که برای آن انتخاب می شود و رعایت اصول قانونی جاری کشور در امور ثبت آن (که بهتر است با کارشناسی مربوطه مذاکره شود) و یا نوع تبلیغات و به بازار عرضه کردن آن