استانداردهای ایزو و کیفیت چیست؟

 

چگونه و با استفاده از چه ابزاری می توانیم کیفیت محصولات و خدمات خود را تضمین کنیم و آیا نظام و قاعده ای برای این کار وجود دارد؟

احتمالا همگی می دانیم که پاسخ این سوال دراستانداردهای تضمین کیفیت نهفته است. سازمان بین المللی استاندارد برای پاسخ به این نیاز شرکتها، استانداردهای مختلفی را تعریف کرده است.

معروفترین این استانداردها ISO 9000 میباشد که موج آن بسیاری از سازمان ها و شرکتها ایرانی را فرا گرفته است.

مشخصا استانداردهای ایزو با استانداردهای تضمین کیفیت تفاوت دارد. متاسفانه هنوز بسیاری از مردم و حتی مدیران شرکتهای ما این دو استاندارد را با هم اشتباه میگیرند و مثلا گواهی نامه ایزو 9000 را نشان از کیفیت محصول می دانند.

تفاوت این استانداردهای « تضمین کیفیت » با استانداردهای « کیفیت محصول » به نوع نگاه ما به کیفیت از دیدگاه کل شرکت و محصول مربوط می شود.

استانداردهای محصول معمولا حداقل مشخصه های فنی لازم برای کیفیت محصول را بیان می کنند. اما استانداردهای تضمین کیفیت حداقل الزامات کیفی لازم در همه ابعاد شرکت و فرایندهای آن را نشان می دهند. برای مثال استاندارد محصول مشخص می کند که محصول ما از نظر استحکام، دوام، ابعاد، اندازه و غیره باید چه مشخصاتی را داشته باشد تا حداقل کیفیت قابل قبول را داشته باشد. اما استاندارد تضمین کیفیت هیچ گونه مشخصات خاصی را برای محصول بیان نمی کند، بلکه فقط تاکید می کند که عوامل تاثیرگذار بر کیفیت باید از طریق فرآیندهای مختلف مثل تولید ، طراحی و خرید کنترل شوند.

آنچه باید درباره گواهینامه های استاندارد بدانید !!!

ایزو چیست؟


مطمئنا همه ی ما تا به حال اسم ایزو را شنیده ایم و شاید از خود پرسیده باشیم که این ایزو چیست که از جزئی ترین مواد غذایی تا تاسیسات عظیم سد سازی را شامل می شود؟ جواب تمام این دست سوالات خود را در مقاله ی بعد خواهید یافت.

ایزو چیست؟

ایزو ۱۰۶۶۸ ارزش گذاری برند


استاندارد یاد شده چارچوبی شامل اهداف، مبانی، رویکردها و روش های ارزیابی و منابع داده ها و مفروضات کیفیت را مشخص می نماید. همچنین روش هایی را برای گزارش دهی نتایج ارایه می دهد.

ایزو 10668

ایزو رضایتمندی مشتری


ایزو اندازه گیری و پایش رضایت مشتری ISO10004 جدیدترین استاندارد در حوزه مشتری مداری می باشد که می تواند به رونق کسب وکار شما و ارائه یک چهره جدید از سازمان شما در ذهن مشتری به عنوان یک سازمان مشتری مدار کمک شایانی نماید.

ایزو رضایتمندی مشتری

ایزو 9001 چیست؟


در مقاله زیر ایزو 9001 را به عنوان رایج ترین گواهینامه ایزو مورد بررسی قرار می دهیم تا بفهمیم این تاییدیه محبوب دقیقا چه کاری میکند؟

این استاندارد یکی از متداول ترین استانداردها در ایران و جهان است.

ایزو 9001 چیست؟

چرا استانداد ها مهم هستند؟


 

امروزه استانداردها به بخش جدایی ناپذیری از سلیقه ی خرید ما تبدیل شده اند، جالب اینجاست که شاید بسیاری از ما ندانیم در ازای این اعداد و حروف چه چیزی عایدمان میشود!

اهمیت و کاربرد استانداردها