طراحی لوگو

طراحی لوگو

یکی از مهم ترین پارامتر هایی که هر شرکت به آن نیاز دارد، لوگوی متناسب با کسب و کار آن شرکت می باشد. لوگو می تواند ترکیبی از نماد ها، نام شرکت یا ترکیب این دو باشد. نماد یا سمبلی که در لوگو به کار می رود، می بایست متناسب با کسب و کار مورد نظر  یا پیامی از شرکت مورد نظر را به صورت کاملا مختصر و شیوا به مخاطب نشان دهد. هلدینگ بین المللی اعتماد سازان سال هاست که در زمینه طراحی لوگو در حال خدمت رسانی به شما صاحبین کسب و کار عزیز می باشد.

کاربرد لوگو

لوگوی مناسب  اساسی ترین نیاز یک شرکت محسوب می شود. لوگو به مشتریان شما نشان می دهد که شما در چه زمینه ای فعالیت می کنید؛ هویت خود را به مشتریان نشان می دهید و بیان می کند که شما چه کسی هستید. لوگوی حرفه ای ساده ترین حالت ممکن را دارد اما، می توانید در یک نگاه تمام اهداف شرکت مورد نظر را نشان دهد و  مخاطب را آگاه سازد.

طراحی لوگو حرفه ای

شما با طراحی یک لوگوی حرفه ای می  توانید به راحتی بازار هدف مورد نظر خود را مورد هدف قرار دهید و با مشتریان خود به راحتی ارتباط برقرار کنید. این یعنی سود بیشتر و هم چنین، اعتماد مشتریان به شما. به جرئت می توان گفت که تازه یا کهنه کار بودن شما اصلا اهیمیت ندارد؛ محصولات یا خدمات شما به بهترین نحوه ممکن است یا خیر؛ شما باید یک لوگوی متناسب با کسب و کار خود داشته باشید در غیر این صورت، مشکلات زیادی در مسیر شما قرار خواهد گرفت.

عناصر اصلی لوگو

اگر بخواهیم لوگو را به فاکتور های مختلف تقسیم کنیم، این عناصر عبارتست از:

  • تایپوگرافی: تایپوگرافی یا نویسه نگاری قسمتی از لوگو می باشد که به صورت نوشتار می باشد؛
  • آیکن: گاهی در کنار بخش تایپوگرافی یک آیکن یا تصویری به نمایش گذاشته می شود. این نماد شامل اشکال هندسی می باشد. نکته مهم این است که یک لوگو می تواند یک آیکن خالی باشد و شامل نگاره نویسی نشود.
  • رنگ: از هر مسئله ای مهم تر، رنگ ها هستند. انتخاب رنگ مناسب با کسب و کار برای جلب اعتماد مشتری مهم ترین مسئله موجود است.